Ігор Костенко

22 роки, студент

«Наснились  мені  дві  дірочки  на білосніжній стіні в нашій хаті. Я дивлюсь на них уві сні та й сама до себе промовляю, що це нестрашно, залатаємо...»  —  такий  сон  наснився  матері героя Небесної сотні Ігора Костенка за два тижні до трагедії. Як потім з’ясувалось — віщий. 20 лютого пострілом у серце з вогнепальної зброї його застрелив снайпер. Героя Небесної сотні знайшли  біля  Жовтневого  палацу  на вулиці Інститутській.

Коли  Ігор  загинув,  його  батьки були на заробітках в Росії. Саме там їх і заскочила трагічна звістка. «Ми приїхали вночі із Санкт­Петербурга, а Ігоря,  вже  мертвого,  привезли  з  Києва. Ось  так  і  зустрілись»,  —  розповідає батько про останню зустріч із сином.

До  Києва  Ігор  приїхав  19  лютого разом  з  товаришами  й  одразу  вирушив на Майдан. До ранку допомагав будувати  барикади,  був  на  передовій.  В  ту  ніч  поранили  його  друга. Поки  хлопцю  надавали  першу  медичну  допомогу,  Ігор  повернувся  на барикади.

«О шостій ранку ми з Ігорем повернулись на Майдан, усе було доволі спокійно. Снідали в кухні біля Головпоштамту.  І  тут  почався  штурм  барикад. Ігор  одразу  ж  вирішив  бігти  туди… Натовп, усе в диму, дроти під ногами… я втратив його з поля зору», — згадує друг Ігоря Володимир Дітчук.

Саме  він  уже  згодом  упізнав  знайомі  черевики  на  накритому  з  головою  простирадлом  тілі.  Це  був  Ігор. Зранку 20 лютого він помер одним з перших.

Хлопці познайомились на Майдані 1 грудня. Одразу стали нерозлучними друзями. Після смерті Ігоря у соцмережі Володя написав другові листа.

«Кос, ну як ти так? Га? Герої не вмирають, вмирають вороги, — і ти знаєш це ліпше, ніж я... Кос, знав би ти, як тебе тяжко було нести!.. ні, ти не важкий, а нести тебе тяжко!.. Ти знав мене 82 дні, а я тебе буду знати все життя. Ми  не  поїдемо  разом  в  Луганськ  на футбол. Бо ти не повернешся з Києва. Повернуться  пам’ять  і  слава.  Ти  великий  лицар.  Відважний  і  хоробрий. Завжди йшов уперед. Ти не знав страху. Дякую. За все...»

Ігор  дуже  любив  спорт.  Працював  журналістом  у  спортивній  Інтернет­газеті  «Спортаналітик».  «Футбол Ігор любив так само сильно, як і Україну.  За  рідні  Карпати  вболівав  серцем», — згадує Володимир.

Хлопець  був  активним  дописувачем  української  Вікіпедії.  За  два  з половиною  роки  він  написав  понад 280  статей,  зробив  понад  1600  редагувань.

У  своє  рідне  село  Зубрець  навідувався не часто. Мріяв у майбутньому працювати  у  Львові,  де  навчався  на п’ятому  курсі  географічного  факультету  університету.  Ігор  був  одним  з кращих студентів на курсі.

Близько 200 машин супроводжували тіло героя з Тернополя до рідного Зубреця, де поховали хлопця. В кожному  селі  колону  зустрічали  небайдужі зі свічками в руках та вигуками: «Герої не вмирають!» На поховання Ігоря Костенка прийшло близько чотирьох тисяч людей. В останню путь тіло героя з почестями несли афганці...