Микола Паньків

39 років, підприємець

Уперше  Микола  Паньків  поїхав  на Майдан після побиття студентів Беркутом 30 листопада. Тоді вони разом з  дружиною  Лесею  пробули  в  Києві три доби. «Хто ж поїде, як не ми? Якщо всі не поїдуть, що ж буде? Треба Україну рятувати. Це ж неможливо: працю­ єш­працюєш — і нічого не маєш», — згадує  слова  загиблого  чоловіка дру жина.

«Для Миколи Україна була всім. За що переживав, за те і загинув. Він не міг  залишатися  байдужим  в  той  час, як  гинули  люди  і  вирішувалася  доля країни, і свято вірив, що ми все зможемо, але не вірив, що все обійдеться без крові», — сумно додає вона.

18  лютого  Микола  вирушив  на Майдан  уп’яте,  на  автобусі,  який збирав  усіх  бажаючих.  Жінок,  крім медиків,  уже  не  брали.  Тож  Леся  з дітьми — восьмирічним Тарасом і дванадцятирічною Юлею — залишилася вдома,  в  селі  Холодновідка  Пустомитівського району Львівської області.

Перед  останнім  від’їздом  чоловік так  прощався  з  рідними,  наче  відчував щось, згадує дружина. 20 лютого, як і щоразу, коли Микола їхав на барикади, Леся не відходила від телевізора і  комп’ютера.  Постійно  слідкувала  за подіями в Києві.

«Десь  о  9:45  мені  в  грудях  щось стисло. Я йому подзвонила. Він сказав, що не може говорити, бо потрібно забрати двох хлопців: чи то поранених, чи то  вбитих.  За  хвилин п’ятна дцять мене  наче  струснуло.  Я  кинулася дзвонити знову, але ніхто вже не відповідав.  Набрала  разів  з  п’ятдесят… Нічого. Через деякий час трубку взяв незнайомий  чоловік,  сказав,  що  Миколу  поранили  і  його  забрала  швидка», — розповідає дружина.

Леся та брат чоловіка Руслан кинулися телефонувати у Київ, щоб дізнатися,  куди  саме  повезли  Миколу.  Але в хаосі, що панував тоді у столиці, пошуки довгий час були марними. Лише пізно вночі товариші повідомили Руслану, що брата вже немає серед живих.

«Сказали,  що  перша  лікарня  була переповнена, і його не взяли. А до другої  вже  не  довезли,  —  Леся  глибоко зітхає,  щоб  стримати  плач.  —  Люди казали, що він багатьох урятував».

Рідним  вдалося  розшукати  відео, на якому видно, як пораненого Миколу виносять з Інститутської. А ще як йому надають першу допомогу у холі готелю «Україна».

«Ні  діти,  ні  я  досі  не  можемо  усвідомити  того,  що  сталося.  Мені  все здається, що він усе ще має приїхати з Києва», — каже жінка.

Микола  Паньків  разом  з  братом продавав  облицювальний  камінь  і був  єдиним  годувальником  у  родині. Герой  Небесної  сотні  виріс  без  батька.  Мати  виховувала  хлопців  сама. «Я  завжди  йому  казала:  «Сину,  вважай».  На  що  він  відповідав:  «Скільки того життя!» — згадує Марія Паньків.

«Головне,  щоб  ці  смерті  не  були марні,  щоб  країна  справді  змінилася», — мов заклинання, повторює дружина героя Небесної сотні Леся.

Допомогти родині загиблого майданівця можна через картку в ПриватБанку: №5168 7572 5359 6342, одержувач Паньків Леся Петрівна.

паньків